League of Legends draait op bijna alles. Als je een pc of Mac hebt die na 2012 is gebouwd, kun je het waarschijnlijk nu al spelen, maar Riot heeft de drempel verhoogd met een DirectX 11-vereiste die sommige spelers overviel. Hier is wat je echt nodig hebt voor de League of Legends systeemeisen in 2026.
Laatst bijgewerkt: 13 april 2026, patch 26.7
Wat zijn de minimale specificaties om League of Legends te draaien?
League of Legends vereist minimaal een Intel Core i3-530 of AMD A6-3650 processor, 2GB RAM, een Nvidia GeForce 9600 GT of AMD Radeon HD 6570 GPU met DirectX 11 ondersteuning, 16GB harde schijfruimte en Windows 10 Build 19041 of nieuwer. Met deze specificaties kun je de game spelen op lage instellingen op 1024×768 resolutie.
Toch betekent “minimaal” ook echt minimaal. Ik startte vorige maand een testgame op een oude kantoor-pc met een i3-530 en 2GB RAM. Het werkte. Nauwelijks. Ik heb het over 25 FPS in de lane en drops naar cijfers onder de 10 in teamgevechten. Je kunt technisch gezien spelen, maar je zult gevechten verliezen die je had moeten winnen omdat je scherm in een diavoorstelling verandert telkens wanneer iemand een ultimate gebruikt.
Hier is het volledige overzicht van de officiële specificatiepagina van Riot:
| Onderdeel | Minimaal | Aanbevolen |
|---|---|---|
| CPU | Intel Core i3-530 / AMD A6-3650 | Intel Core i5-3300 / AMD Ryzen 3 1200 |
| GPU | Nvidia 9600 GT / AMD HD 6570 / Intel HD 4600 | Nvidia GTX 560 / AMD HD 6950 / Intel UHD 630 |
| VRAM | 1GB | 2GB |
| RAM | 2GB | 4GB |
| Opslag | 16GB HDD | 16GB SSD |
| OS | Windows 10 (Build 19041+) | Windows 10 64-bit |
| DirectX | 11 (feature level 11_0) | 11 |
| Resolutie | 1024×768 | 1920×1080 |

Wat zijn de aanbevolen League of Legends specificaties voor 60+ FPS?
De aanbevolen specificaties voor League of Legends vragen om een Intel Core i5-3300 of AMD Ryzen 3 1200, 4GB RAM en een Nvidia GTX 560 of AMD HD 6950. Met deze opstelling zegt Riot dat je de game op hoge instellingen op 1080p kunt draaien. Dat is alles wat je nodig hebt voor een soepele ranked ervaring.
De meeste spelers hoeven zich hier geen zorgen over te maken. Als je de afgelopen vijf jaar een pc of laptop hebt gekocht, zit je bijna zeker boven de aanbevolen specificaties. Mijn dagelijkse machine heeft een Ryzen 5 5600 en een RTX 3060, en ik zit op een vastgezette 144 FPS op maximale instellingen. Totaal overkill voor League, maar het punt is dat zelfs hardware uit het middensegment van 2020 deze game verplettert.
Voor competitief spel raad ik aan om hoger te mikken dan de aanbevolen lijst van Riot. Je wilt consistente frametijden, niet alleen een hoge gemiddelde FPS. Een goedkope SSD alleen al maakt een groter verschil dan de meeste mensen verwachten (je bent niet de laatste die in de game laadt, wat je team 30 seconden voor de wedstrijd bespaart).

Vereist League of Legends nu DirectX 11?
Ja. Dit is de grootste verandering in de systeemeisen voor LoL in recente tijd. Riot kondigde in patch 25.02 aan dat DirectX 11 feature level 11_0 verplicht zou worden voor Windows, en Metal voor Mac. De handhaving werd volledig doorgevoerd rond patch 25.21.
Als je GPU alleen DX9 of DX10 ondersteunt, is de Speel-knop grijs. Geen omweg mogelijk. Je hebt hardware nodig die DX11 ondersteunt, wat minimaal een GeForce 400-serie (Nvidia), Radeon HD 5000-serie (AMD) of Haswell-generatie Intel geïntegreerde graphics betekent.
Ik denk dat dit de juiste beslissing was van Riot, ook al sloot het sommige oudere hardware uit. De game sleepte al meer dan een decennium oude DX9-ondersteuning mee, en door dit te laten vallen, kunnen ze betere visuele effecten pushen zonder twee render-paden te onderhouden. Als je in 2026 op een GPU zit die DX11 niet ondersteunt, had je het toch al zwaar.
Kan mijn pc League of Legends op een Mac draaien?
Riot ondersteunt League op Mac, maar alleen Intel-gebaseerde Macs. Geen native ondersteuning voor Apple Silicon. Hier zijn de Mac-specifieke LoL-minimumspecificaties:
| Onderdeel | Minimaal | Aanbevolen |
|---|---|---|
| CPU | Intel Core i5-750 | Intel Core i5-3300 |
| GPU | AMD HD 6570 / Intel HD 4600 | AMD HD 6950 / Intel UHD 630 |
| RAM | 2GB | 4GB |
| Opslag | 12GB HDD | 16GB SSD |
| OS | macOS 10.12 (harde vereiste) | macOS 10.16 |
Als je op een M1, M2 of M3 Mac zit, draait de game via Rosetta 2-vertaling. Voor de meeste mensen werkt het, maar je zult af en toe vreemde bugs tegenkomen die Intel-gebruikers niet zien. Volgens de Wikipedia-pagina van League of Legends werd de game oorspronkelijk gebouwd voor Windows en is de Mac-client altijd een secundaire prioriteit geweest voor Riot.

Hoe controleer je of je pc voldoet aan de League of Legends vereisten
Gok niet. Hier is de snelle manier:
- Druk op Win + R, typ
dxdiag, druk op Enter - Het tabblad Systeem toont je CPU en RAM
- Het tabblad Beeldscherm toont je GPU en DirectX feature level
- Vergelijk met de bovenstaande tabel
Als je “Feature Level: 11_0” of hoger ziet op het tabblad Beeldscherm, zit je goed voor de DirectX-vereiste. Als je GPU slechts 10_1 of lager toont, ben je uitgesloten.
Je kunt ook de supportpagina van Riot gebruiken om je hardware direct te vergelijken. En als je de makkelijkste controle wilt, download de client gewoon en probeer het. Het is gratis.
Voor opslag noemt Riot 16GB als vereiste, maar reken op 25GB als dat kan. Patches stapelen zich op. Mijn installatiemap is momenteel 22GB na een volledig seizoen aan updates.
Snelle tips om FPS te verhogen op low-end hardware
Als je voldoet aan de League of Legends vereisten maar je FPS nog steeds matig is, probeer dan deze:
- Schakel “Client sluiten tijdens game” in in de client-instellingen. Dit maakt 10-20% van je systeembronnen vrij die de launcher anders tijdens het gamen zou opslokken.
- Zet schaduwen uit. Serieus. Schaduwen zijn de grootste FPS-killer in League, en de meeste spelers met een hoge elo zetten ze sowieso uit (ze kunnen de grondindicatoren zelfs verhullen).
- Zet karakterkwaliteit op Medium, omgeving op Low. Je merkt het verschil in een teamgevecht nauwelijks.
- Beperk je FPS tot de verversingssnelheid van je monitor. Onbeperkt draaien verhit je GPU alleen maar zonder reden.
- Gebruik een SSD. Zelfs een goedkope 120GB SATA SSD kost minder dan $20 en halveert de laadtijden.
Als je op een budget-pc ranked wilt klimmen, kijk dan eens naar hoe ranked werkt in LoL voordat je in de wachtrij gaat staan. Hardware brengt je maar tot op zekere hoogte.

Is het de moeite waard om je pc te upgraden voor League?
Waarschijnlijk niet. Niet voor League alleen. De game is ontworpen om op aardappels te draaien. Maar als je ook andere titels speelt (Valorant, CS2, Fortnite), dan is een budget-upgrade logisch.
Een tweedehands Ryzen 3 3100 en GTX 1050 Ti zijn voor in totaal minder dan $150 te vinden op de tweedehandsmarkt. Die combinatie draait League op 144+ FPS op hoge instellingen en kan de meeste andere competitieve games op 60 FPS aan. Als je vastzit en hardware als excuus wilt elimineren, is dat de sweet spot.
Of sla de upgrade helemaal over. Pak een vers LoL-smurfaccount en kijk of het probleem eigenlijk je rang is, niet je installatie (spoiler: dat is het waarschijnlijk wel). En als je direct naar een hogere rang wilt springen terwijl je je setup op orde brengt, bestaat LoL-rangboosten om precies die reden.
De lage systeemeisen van League zijn een van de redenen waarom het al meer dan tien jaar de populairste pc-game ter wereld is. Riot kent hun publiek. Niet iedereen heeft een gaming-pc van $2.000, en dat is ook niet nodig. Een laptop van tien jaar oud, 4GB RAM en een stabiele internetverbinding. Dat is alles wat je nodig hebt om de Rift te betreden.
FAQ
Kan ik League of Legends spelen met 2GB RAM?
Technisch gezien ja, 2GB voldoet aan de minimale specificaties. Maar je zult langer op het laadscherm blijven zitten dan de rest, en teamgevechten zullen haperen. Ik heb vrienden met 2GB systemen zien terugvallen naar 15 FPS in laat-spel ARAM. Upgrade naar minimaal 4GB als dat kan.
Ondersteunt League of Legends Apple Silicon Macs?
Niet native. Riot ondersteunt momenteel alleen Intel-gebaseerde Macs. Je kunt het draaien via Rosetta 2-vertaling op M1/M2/M3-chips en voor de meeste spelers werkt dit prima, maar verwacht niet snel officiële Apple Silicon-optimalisatie.
Waarom vereist League nu DirectX 11?
Riot kondigde de DirectX 11-vereiste aan vanaf patch 25.02 en voerde deze volledig door rond patch 25.21. Ze moderniseren de render-pipeline en stoppen de ondersteuning voor oudere DX9/DX10-hardware. Als je GPU geen DX11 ondersteunt, zal de Speel-knop grijs blijven.
Hoeveel opslagruimte heeft League of Legends echt nodig?
De basisinstallatie is ongeveer 16GB, maar Riot raadt aan om tot 25GB SSD-ruimte vrij te maken. Patches stapelen zich in de loop van de tijd op, en een SSD verkort de laadtijd aanzienlijk. Niemand wil de laatste persoon zijn die in een ranked game laadt.
Kan ik League of Legends spelen op een laptop?
Absoluut. Elke laptop met Intel UHD 630 of betere geïntegreerde graphics, 4GB RAM en een SSD haalt 60+ FPS op medium instellingen op 1080p. Ik heb drie maanden op een ThinkPad uit 2019 gespeeld en haalde stabiel 70 FPS met schaduwen uit. League is een van de lichtste competitieve games die er zijn.
